Zhubněte viditelně a udržitelně s krabičkovou dietou. Proč a jak ji vybrat?
Řešíte, jak zhubnout, protože vás už nebaví tahat kila navíc a cítit se pořád bez energie? Zhubnout můžete různými způsoby, jde o to, aby hubnutí bylo nejen efektivní, ale také pro váš organismus zdravé, během diety jste nebyli pod psychickým tlakem a bylo trvalé. Už proto byste měli zvážit redukci hmotnosti prostřednictvím krabičkové diety.
Druh diety předurčuje postdietetický vývoj
U hladovění a jednostranně orientovaných diet, které pracují buď s přílišným energetickým podhodnocením, nebo omezením jedné ze základních živin, vzniká riziko zpětného nabrání kil. Nejvíce rizikové je hladovění.
„Nastavíte-li si jídelníček na hubnutí pod hodnoty bazálního metabolismu, tak si ho zpomalíme. V okamžiku, kdy se po hladovce vrátíte k jídelníčku se špatnou skladbou živin, nezdravým potravinám a nevhodnému energetickému příjmu, tak zpomalený metabolismus bude pomalu trávit a tuky a cukry bude ukládat. Jestliže držíte například keto dietu, která se řadí mezi extra nízkosacharidové diety, nemůžete do stravy po skončení ketogenní diety zařadit okamžitě normální množství cukru. Jeho zařazení musí být pozvolné a řízené kvůli stabilizaci, jinak přiberete. Tak či onak, po skončení všech diet musíte najet na pravidelné a nutričně vyvážené stravování, jež je klíčem k udržení získané hmotnosti a je to i princip krabičkové diety,“ vysvětluje Mgr. Kateřina Šimková ze Zdravého stravování.
Nabízí se tedy otázka, zda rovnou nezačít krabičkovou dietou a vyhnout se nesmyslnému a neúčinnému hladovění nebo jednostranně orientované stravě.
Krabičková dieta dá stravování řád a naučí vás jíst
Nespornou výhodou diety v krabičce je to, že vás naučí se správně stravovat, uděláte si představu o velikosti porcí i kalorické hodnotě jídla. „Dost lidí inklinuje k hladovění a syntetickým dietám i proto, že se vyhnou komplikovanému počítání energetické hodnoty jídla a jeho přípravě. Rozmíchají přidělený pytlík s instantním práškem a je to. Krabičková dieta přináší komfort toho, že jíte skutečné jídlo, na kterém byste si měli i pochutnat, a nikoliv pouhé náhražky,“ komentuje Kateřina Šimková.
Nemáte tak problém si na dietu zvyknout. Zdravá strava je připravena z kvalitních a nutričně pestrých surovin. Jídelníčky jsou sestavovány nutričními specialisty, kteří ví, jak má být porce živinově postavená, abyste hubli, ale nehladověli. Tým zkušených kuchařů se postará o šetrnou úpravu jídel.
„Zdravé stravování je schopno zajistit až 5 porcí jídla denně, které klientům zaveze domů nebo do práce. Klient tak jídlo pouze dle instrukcí na obale ohřeje a v daný čas sní. Nový dietní režim tak není stresující, ani časově náročný,“ zmiňuje Šimková.
Na co si dát při výběru krabičkové diety pozor
Při výběru dodavatele krabičkové diety si všimněte, zda poskytovatel netají složení jídla a vy máte tak možnost znát přesné složení stravy, stejně tak nutriční rozpis jídla. „Nespokojte se se základními informacemi typu energetická hodnota, sacharidy, bílkoviny a tuky, ale zajímejte se i skutečnost, jaký je podíl cukrů v rámci sacharidů a podíl nasycených mastných kyselin v rámci tuků. Ze složení jídla pak můžete vyčíst, zda do pokrmů nejsou přidávány barviva, palmový tuk apod. Nenechte se přemluvit k nevyhovujícímu energetickému příjmu. Seriózní poskytovatel krabičkové diety by měl nabízet více energetických řad, tak abyste si vybrali tu, které nejvíce vyhovuje vašim potřebám. Jiný energetický příjem bude mít žena, která vykonává administrativní práci a má málo pohybu než muž, který pracuje fyzicky, a ještě hodně sportuje. Frekvence závozu a rozvoz jídla v chladicích vozech pak napoví, zda dostáváte čerstvé jídlo, které bylo i optimálně skladováno,“ dává praktické tipy Kateřina Šimková ze Zdravého stravování, které nabízí více jak 10 dietních programů v několika energetických řadách.